"Darmo kamień wagi wielkiej; Żydzi na grób wtłoczyli.
Darmo dla pewności wszelkiej zbrojnej straży użyli".

Te słowa pieśni wielkanocnej uświadamiają na nowo, że żadne knowania i przewrotne plany nie są w stanie "pogrzebać" na zawsze Chrystusa ani Jego Kościoła. Ostateczne zwycięstwo należy do Króla Wszechczasów - Zmartwychwstałego Pana. Zadaniem Kościoła jest głoszenie Ewangelii po całej Ziemi, wytrwale i pomimo trudności, nawet "wbrew nadziei", gdy po ludzku wydaje się wszytko przegrane.

Widzimy, że podstępny liberalny i lewacki bełkot wciąż tu i ówdzie próbuje zaistnieć, by siać zamęt i pomieszanie pojęć, by zło zmieszać z dobrem, by człowiek pogubił się i nie wiedział już, w co ma wierzyć i czym się kierować. I o to właśnie chodziło masonerii, by tak zdezorientowanym człowiekiem, pozbawionym moralnego kręgosłupa, dowolnie kierować i nim manipulować.

Dlatego już prawie od stu lat Rycerstwo Niepokalanej w szczególności stara się "o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego, a zwłaszcza masonów...", aby za wstawiennictwem Niepokalanej doprowadzić wszystkich do Chrystusa i aby już nigdy więcej nikt nie wpadł w niewolę grzechu i szatana.

Opatrzność Boża to sprawiła, że czuwanie modlitewne w tym miesiącu wypadło w samym sercu Wielkanocy. To wspaniały dar i wskazówka, by w modlitwie nie ustawać. Dziś chcemy modlić się za twórców antykultury, a szczególnie tych, którzy ich inspirują i finansują, wspierając masońską ideologię "psucia obyczajów", aby siły te zaprzestały testowania katolickiej wrażliwości i finansowania bluźnierczej pseudokultury, a wyszły naprzeciw rzeczywistym potrzebom ludzi ubogich, niepełnosprawnych, społecznie wykluczonych i potrzebujących.

Maryjo Niepokalana, wypraszaj nam łaski nawrócenia i uświęcenia. Przez Twoje bowiem ręce wszelkie łaski z Najsłodszego Serca Jezusowego na nas spływają.