• mi-funjob-teams-23.jpg

Rycerstwo Niepokalanej wirtualnie

"Wszelkie środki, byle godziwe, głosi dyplomik MI, więc środków chyba nie zabraknie; lecz wiele też zależeć będzie od większej lub mniejszej gorliwości" - napisał św. Maksymilian Kolbe w grudniowym numerze "Rycerza Niepokalanej" 1937 r. do Rycerzy i Rycerek Niepokalanej. Sam Święty Założyciel MI wykorzystywał dostępne mu środki materialne: prasę, radio, myślał o telewizji - aby z przekazem Ewangelii dotrzeć do jak największej liczby osób. Gdyby on żył we współczesnych czasach, niewątpliwe wykorzystywałby ten środek przekazu, jakim jest Internet.

Można powiedzieć, że "owocem" lockdownów, ograniczeń pandemicznych, związanych m.in. z możliwością organizowania spotkań i zgromadzeń publicznych, było zorganizowanie wirtualnych spotkań Rycerzy i Rycerek Niepokalanej. Korzystając z dostępnych nam środków i metod, powstały "czwartkowe spotkania" MI, transmitowane na żywo w aplikacji DISCORD oraz przez kanały internetowe YouTube i Facebooka. Program i szczegółowe informacje znajdziesz na: mi-polska.pl/mi-teams-funjob.

Do spotkania można dołączyć za pomocą poniższego linku:

Z aplikacji Discord możesz korzystać na komputerze stacjonarnym, w Internecie oraz na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi iOS i Android.

POBIERZ APLIKACJĘ DISCORD lub korzystaj z DISCORDA przez przeglądarkę internetową (MS Edge, Google Chrome, Firefox itp.).

Główne możliwości

Discord - to darmowy komunikator, który daje możliwość czatowania, rozmów głosowych oraz video. Można go pobrać z Internetu i zainstalować na dowolnym urządzeniu, na którym chcesz z niego korzystać, jak też używać Discorda na przeglądarce internetowej. Następnie możesz założyć konto: wystarczy adres e-mail oraz wymyślona swoja nazwa (nick, pseudonim, imię, tytuł itp.) - to będą Twoje dane logowania. Na adres e-mail otrzymasz wiadomość potwierdzającą - i już możesz korzystać z usługi.

Discord daje możliwość używania serwerów, kanałów i wiadomości prywatnych.

Serwer

Serwer to miejsce, w którym użytkownicy mogą się spotykać i rozmawiać on-line, czyli tworzyć grupy, np. grupę osób należących do Rycerstwa Niepokalanej.

Każdy Serwer może zawierać wiele kanałów, z których każdy może dotyczyć innej kwestii, innego tematu. Na profilu MI Polska zostały utworzone dwa Serwery: MARYJNI i OddaniNaMaxa.

Kanały

Kanały to podstawowe miejsca na serwerze do wzajemnej komunikacji. Discord rozróżnia dwa rodzaje kanałów: tekstowy i głosowy. Kanał tekstowy pozwala na korzystanie z czatu, wysyłanie zdjęć, plików i gifów. Kanał głosowy pozwala na rozmowy audio, ale można też włączyć kamerkę internetową.
Kanał tekstowy
Kanał głosowy

Na profilu MI Polska zostały utworzone na Kanale głosowym trzy kanały publiczne: Ogólne, Wideo FunJob i MODLITWA; oraz kanał prywatny: private. "Czwartkowe spotkania" odbywają się na kanale Wideo FunJob

Współdzielenie ekranu

Udostępnianie ekranu

Discord pozwala na udostępnianie swojego ekranu innym osobom. Dzięki temu można pokazać swoją prezentację, materiały, czy inne elementy wizualne. Możesz udostępnić cały ekran lub wybrane okienko.

Funkcje aplikacji

Tryb kompaktowy

Możliwa jest zmiana wyglądu na tryb kompaktowy.

Można też przyciszać i pogłaśniać pojedyncze osoby.

Można ustawiać tzw. boty, np. aby automatycznie usuwać niecenzuralne słowa.


W razie pytań, służymy pomocą, w miarę naszych możliwości.

telefon: 608 508 147 | 604 720 845 | 46 864 21 04

e-mail: poczta@mi-polska.pl