Teams | Rycerstwo Niepokalanej

Przechodzimy z Google Groups na Microsoft Teams.

Rycerstwo Niepokalanej w Microsoft Teams

Z aplikacji Microsoft Teams możesz korzystać na komputerze stacjonarnym, w Internecie oraz na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi iOS i Android.

POBIERZ APLIKACJĘ TEAMS lub korzystaj z Teams przez przeglądarkę internetową (MS Edge lub Google Chrome).

Główne możliwości

Czat

Czat

Pozwala dzielić się wrażeniami, wysyłać GIF-y, nalepki i emotki w czacie grupowym lub w wiadomościach indywidualnych.

Spotkania

Spotkania

Pozwala zorganizować konferencję wideo. Zespoły, zarówno składające się z 2, jak i 10 000 członków, mogą spotykać się w jednym miejscu - niezależnie od tego, w ilu różnych miejscach się znajdują.

Połączenia

Połączenia

Pozwala nawiązywać i odbierać połączenia od grup wewnętrznych i zewnętrznych dzięki połączeniom w usłudze Microsoft Teams, usłudze System telefoniczny, pakietowi telefonicznemu lub funkcji Routing bezpośredni.

Współpraca

Współpraca

Pozwala znaleźć, udostępniać i edytować pliki w czasie rzeczywistym za pomocą znanych aplikacji, takich jak Word, PowerPoint i Excel.


Jeśli należysz do MI, to możesz dołączyć do zespołu "Rycerstwo Niepokalanej" w usłudze Teams za pomocą poniższego linku:


Dzięki aplikacji Microsoft Teams możemy:

 • wymieniać się informacjami pomiędzy centrami MI, siedzibami regionalnymi i każdym członkiem MI;
 • kontaktować z rycerzami Niepokalanej na całym świecie z dowolnego miejsca;
 • dzielić się doświadczeniem bycia w rękach Niepokalanej;
 • współpracować z grupami w czasie rzeczywistym.

W razie pytań, służymy pomocą, w miarę naszych możliwości.

telefon: 608 508 147 | 604 720 845 | 46 864 21 04

e-mail: poczta@mi-polska.pl


Jak rozpocząć używanie Microsoft Teams?

 1. Masz konto Microsoft 365? Zaloguj się
 2. Nie masz konta Microsoft 365? Utwórz konto za darmo
 3. Nie chcesz konta Microsoft 365? Wejdź jako Gość

Gość na Teamsie

Jako Gość możesz wejść i uczestniczyć w spotkaniu poprzez otrzymany link.

 1. Przejdź do zaproszenia na spotkanie i wybierz pozycję Dołącz do spotkania w aplikacji Microsoft Teams.
 2. Zostanie otwarta strona WWW, w której zostaną wyświetlone dwie opcje: Pobierz aplikację dla komputerów stacjonarnych i Korzystaj z aplikacji sieciowej. Jeśli dołączysz do aplikacji sieciowej, możesz użyć przeglądarki Microsoft Edge lub Google Chrome. Przeglądarka może zapytać, czy aplikacja Teams nie będzie mogła używać mikrofonu i kamery. Pamiętaj, aby zezwolić na to, aby Twoje spotkanie było widoczne i wysłuchane.
 3. Wprowadź swoje imię i nazwisko oraz wybierz swoje ustawienia audio i wideo.
 4. Gdy wszystko będzie gotowe, kliknij przycisk Dołącz teraz. Spowoduje to wyświetlenie w poczekalni spotkania. Będzie powiadomiony o tym organizator spotkania, a osoba na spotkaniu będzie mogła Cię dopuścić.

Uwagi:

 • Jeśli nikt nie przeniesie Cię na spotkanie w ciągu 15 minut, zostaniesz usunięty z poczekalni. W takim przypadku możesz ponownie spróbować dołączyć.
 • Niektóre funkcje spotkań programu Teams nie są dostępne dla Gości.

Zarejestrowany może dużo więcej

A zatem, do dzieła:

Bezpłatnie utwórz konto

 1. Najpierw podaj adres e-mail, za pomocą którego zostanie utworzona usługa Teams.
 2. W nastepnym kroku wybierz, że chcesz używać usługi Teams: Do pracy i dla organizacji.
 3. Trzeci krok, to informacją, że zostanie utworzone dla Ciebie nowe konto, kiedy użyjesz przycisku "Utwórz konto".
 4. Teraz ustaw hasło do konta.
 5. Po czym poproszą Cię o podanie swojego imienia i nazwiska oraz innych wymaganych informacji. Następnie kliknij przycisk "Skonfiguruj usługę Teams"
 6. Poczekaj, aż firma Microsoft utworzy konto Teams, a następnie poprosi Cię o wpisanie kodu, który otrzymasz na podany wcześniej adres e-mail.
 7. Po wprowadzeniu kodu może pojawić się prośba o potwierdzenie, że nie jestes robotem. Po kliknięciu przycisku "Dalej" pojawi się jakieś proste zadanie, które wykonasz Ty, a które nie byłby w stanie wykonać robot internetowy.
 8. Na koniec zostanie wyświetlony monit o pobranie aplikacji Teams dla komputerów stacjonarnych lub korzystania z aplikacji sieciowej. Wybierz którąś z opcji, która najbardzie Ci odpowiada.

Masz konto w aplikacji Teams, teraz możesz zaprosić innych członków MI

Jako organizatorzy:

 1. Organizujemy spotkania online. Po zaplanowaniu spotkania dodamy je do Kalendarza MI oraz udostępnimy zaproszenie Członkom MI, którzy są na liście subskrybentów Newslettera MI.

 2. Tworzymy zespoły, w których będą Członkowie MI. Na początek utworzyliśmy ogólny zespół "Rycerstwo Niepokalanej" dla całej organizacji. Być może z czasem będzie trzeba utworzyć mniejsze zespoły, np. dla regionów, diecezji, parafii lub też inne, dla celowych zadań, działań...

 3. Tworzymy tzw. kanały w każdym z zespołów. Każdy zespół ma domyślnie jeden kanał o nazwie Ogólny. W miarę potrzeb będziemy dodawać więcej kanałów, aby zorganizować projekty i tematy.

 4. Publikujemy wiadomości na kanale. Na każdym kanale można prowadzić tzw. konwersację dla członków zespołu. Gdy klikniemy nazwę kanału, np. Cudowny Medalik, możemy pisać w polu w dolnej części kanału. Oto kilka innych ciekawych rzeczy, które można robić w wiadomościach:

 5. Prowadzimy czaty grupowe lub jeden na jeden. Kliknij Nowy czat Przycisk Nowy czat, wprowadź nazwę użytkownika lub grupę i treść wiadomości, a następnie Wyślij Przycisk Wyślij.

 6. Zapraszamy Rycerzy Niepokalanej...