Opole - 10 lat MI

2017-06-25

25 czerwca w parafii św. Jacka w Opolu obchodziliśmy 10-lecie istnienia wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

W tym dniu obecny był z nami zastępcy prezesa Narodowego MI o. Robert Stachowiak, który przez sobotę i niedzielę mówił o św. Maksymilianie i Rycerstwie Niepokalanej.

Zachęceni parafianie po każdej Mszy św. podchodzili do stolika, gdzie były rozdawane Cudowne Medaliki z modlitwami do Matki Bożej i św. Maksymiliana. Niektórzy oddali się Niepokalanej wraz z całymi rodzinami.

O godz 12:30 uczestniczyliśmy wraz z pocztem sztandarowym we Mszy św. w intencji naszej wspólnoty. O. Robert wręczył na ręce liderki dyplom dla wspólnoty, dziękując za piękne świadectwo miłości do Niepokalanej, szerzenia Jej czci, niezwykłą troskę o zbawienie i uświęcenie wszystkich ludzi, życząc wspólnocie obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa św. Maksymiliana.

Na tę uroczystość została zaproszona aktorka teatrów wrocławskich Jadwiga Skupnik, która wystąpiła w monodramie Edyty Stein Życie moje. Była to niezwykła uczta dla ducha i dziękujemy jej z serca za to, że mogliśmy towarzyszyć Edycie w jej życiu, nawróceniu i oddaniu życia za naród.

Następnie nasza wspólnota dziękowała i uwielbiała Pana Jezusa podczas adoracji, a towarzyszył nam zespół młodego pokolenia, który przyczynił się do uświetnienia tego nabożeństwa.

Rycerze przygotowali wystawę ze zdjęciami z rekolekcji, pielgrzymek i przeżytych ważnych wydarzeń wspólnoty.

Każda rycerka otrzymała bransoletkę z napisem Rycerz Maryi, która symbolizuje więź z Maryją oraz jest pamiątką tego dnia.

W gazecie "Gość Niedzielny" ukazał się wywiad z liderką Elżbietą Nestorowicz i rycerkami ze wspólnoty, dotyczący działalności Rycerstwa Niepokalanej w Opolu.

Dziękujemy Panu Bogu i Niepokalanej za ten dzień, tak bogaty w łaski, za wszystkich uczestników tego rycerskiego święta, a szczególnie rycerkom z Osowca, kapłanom modlącym się w intencjach MI oraz młodemu pokoleniu za piękny śpiew na chwałę Pana Boga.

Elżbieta Nestorowicz