Wizyt:
Dzisiaj: 8Wszystkich: 167847

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną

Intencja MI
Intencja MI na listopad 2015

Listopad: Aby ci, którzy poświęcili się Bogu, mogli słowem i życiem wskazywać drogi prowadzące do królestwa Niebieskiego.

Papież Benedykt XVI do Rycerstwa Niepokalanej
Posiadacie potężny wzór świętości, pokory i działalności apostolskiej. Kościół potrzebuje waszej pomocy, dlatego proszę was, byście nie ustawali w drodze, byście nie poddawali się zniechęceniu, idźcie z odwagą i nadzieją. Wasz charyzmat jest aktualny i potrzebny, dlatego odnawiajcie wasze zaangażowanie apostolskie i całkowite zawierzenie Maryi Niepokalanej. Niech Niepokalana i św. Maksymilian pomogą wam być gorliwymi misjonarzami miłości i Bożego miłosierdzia w świecie rozdartym nienawiścią. Módlcie się za mnie i za Kościół, który przeżywa swego rodzaju oczyszczenie. Dziękuję wam za waszą wierność Kościołowi i zapewniam was o mojej modlitwie za was. Błogosławię każdemu z was oraz osobom, z którymi macie kontakt dzięki waszemu apostolstwu.
Watykan, 16 kwietnia 2010 r.

Rycerstwo Niepokalanej założył św. Maksymilian Kolbe. Jego celem jest: Starać się o nawrócenie grzeszników i tych, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa, zwłaszcza o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła, o zjednoczenie chrześcijaństwa oraz o uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej.

Napisz: Ośrodek Narodowy MI, Niepokalanów, 96-515 Teresin, tel. 46 864 22 39

www.mi-polska.pl | www.do.mi-polska.pl

 • 8-11 X 2015 :: Jesienny Zjazd Prezesów MI

  Konferencja Mariologiczna i Jesienny Zjazd MI

  W tym niezwykłym dla nas czasie przygotowań do 100 rocznicy założenia Rycerstwa Niepokalanej, serdecznie zapraszamy wszystkich Rycerzy Niepokalanej do uczestnictwa w Konferencji Mariologicznej i Zjeździe MI. Prosimy o przyjazd do Niepokalanowa w czwartek wieczorem, 9 października 2014.

 • maksymilian-maria-kolbe-nowenna.jpg

  Nowenna do św. Maksymiliana

  MODLITWA NA KAŻDY DZIEŃ NOWENNY

  Święty Maksymilianie, zapalony miłością Boga, opromieniony światłem Niepokalanej Dziewicy, wskazywałeś ludowi Bożemu rozliczne formy apostołowania do zwycięstwa dobra i dla rozszerzenia królestwa Bożego na całym świecie. Uproś nam światło i siłę, abyśmy mogli czynić dobro i pociągać innych do Chrystusowej miłości. Wstaw się do Pana o łaskę dla nas, abyśmy owładnięci tym samym zapałem miłości, wiarą i czynem mogli świadczyć o Chrystusie wśród naszych braci i dojść razem z Tobą do posiadania Boga w chwale wiecznej. Amen.

 • ODM MI 2015

  Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej 2015

  W sobotę i niedzielę 25 i 26 lipca do Niepokalanowa przybyli rycerze Niepokalanej na czuwanie modlitewne, by wspólnie prosić, dziękować i uwielbiać Boga przez Niepokalaną wraz ze św. Maksymilianem, który w 1941 r. umierał w tych dniach w bunkrze głodowym w Auschwitz, oddając swoje życie za współwięźnia - ojca rodziny Franciszka Gajowniczka.

 • statuty-mi-new2015.jpg

  Nowe Statuty Generalne MI

  Papieska Rada ds. Świeckich zatwierdziła nowe Statuty generalne MI.

 • 17-22 VIII 2015 :: Maryjne Rekolekcje dla Rodzin

  maryjne rekolekcje dla rodzin - sierpień 2015

 • Spotkania formacyjne MI w Niepokalanowie 2015

  Rekolekcje letnie MI 2014

 • Maryjne Inicjatywy Rodzinne 2015

  Maryjne Inicjatywy Rodzinne 2015

 • Jak Karolina, jak Maksymilian

  Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej 2014

  Ogólnopolski Dzień Modlitwy MI 201

 • Niepokalanów: Wiosenne spotkanie liderów MI

  Asystenci, prezesi i animatorzy Rycerstwa Niepokalanej

  W Niepokalanowie w dniach 16-18 maja 2014 odbył się wiosenny zjazd prezesów i animatorów Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" w Polsce. Hasłem spotkania była: Aktualność wezwania Fatimy przez Niepokalane Serce Maryi do Jezusa.

 • Zmarł ks. Krzysztof Jeziorowski

  W wieku 44 lat 2 czerwca w szpitalu w Krakowie zmarł ks. kan. Krzysztof Jeziorowski, kapłan archidiecezji częstochowskiej, wielki czciciel Niepokalanej i św. Maksymiliana Marii Kolbego, kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wąsoszu Górnym.

  Ks. Krzysztof Jeziorowski

 • Prezes Międzynarodowa do Centrów MI

  Z radością informuję, że w dniach 14-19 października 2013 r. w Rzymie obradowało Zgromadzenie Międzynarodowe naszego Stowarzyszenia, w którym wzięło udział 40 delegatów z 15 różnych krajów świata. Obradom przewodniczył Najwyższy Moderator Przew. O. Marco Tasca, minister generany Braci Mniejszych Konwentualnych, który podkreślił, że św. Maksymilian Kolbe za najpiękniejszą misję uważał zaniesienie miłości Niepokalanej poprzez dzieło Rycerstwa Niepokalanej, to apostolat, dla którego warto żyć i umrzeć.

 • Zarząd Międzynarodowy MI

  Rzym, 14-19 X 2013 :: Zgromadzenie Międzynarodowe MI

  Przedstawiciele MI z różnych stron świata spotkali się w Rzymie na Zgromadzeniu Międzynarodowym Sprawozdawczo-Wyborczym.