Wilanów - nowa wspólnota MI

2017-12-08

Kończący się rok fatimski ‘2017, który wielu z nas przeżywało w szczególnej łączności z Maryją, zaowocował w naszych sercach pragnieniem podążania dalej razem z Nią, zawierzenia Jej swojego życia i oddania się Jej na służbę – na wzór Św. Maksymiliana Kolbe. Pragnienie to stało się fundamentem powstania w dniu 8 grudnia 2017r. w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej w naszej Parafii.

Narodzinom Wspólnoty towarzyszyli Wiceprezes Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" o. Robert Maria Stachowiak, który dokonał pasowania Nowych Rycerzy i Rycerek, a także nasz proboszcz, ks. Tadeusz Aleksandrowicz, który wręczył każdemu Cudowny Medalik Niepokalanej oraz dyplomik członkostwa w MI (udział w pasowaniu na rycerzy udział wzięło 40 osób). Naszym opiekunem duchowym został ks. Piotr Celejewski.

Nasze spotkania odbywają się raz w miesiącu w środę w Instytucie Jana Pawła II. Prosimy o kontakt z nami w celu potwierdzania terminu spotkania, na podanego maila do Wspólnoty MI). Zapisać się można w każdej chwili, kontaktując się z nami: niepokalana.wilanow@gmail.com

Galeria zdjęć