Świnna - przekazanie relikwii św. Maksymiliana Kolbego

2018-09-14

"Św. Maksymilian niejednokrotnie powtarzał, że tylko miłość jest twórcza, a nienawiść prowadzi donikąd. Chcemy w sposób szczególny uczcić tego wielkiego Świętego, wprowadzając jego relikwie do naszej wspólnoty" - powiedział podczas uroczystej Eucharystii, w niedzielę 9 września 2018 r. proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej ks. Rafał Brzuchański.

W homilii diecezjalny asystent MI o. Arkadiusz Bąk OFMConv, w nawiązaniu do czytanej Ewangelii o głuchoniemym, zauważył, że słuch i mowa to narzędzia ewangelizatora - tego, który głosi Chrystusa, to instrumenty Pana Boga, którymi posługuje się przez ludzi. Należy dobrze słuchać, by przekazywać to, czego chce Bóg.

Kaznodzieja zauważył także, iż głuchoniemego przyprowadzili do Jezusa inni ludzie. "Modlę się, by św. Maksymilian przyprowadzał przez Maryję do Boga pogubionych, uzależnionych i tych, którzy przeżywają różne cierpienia i problemy".

W uroczystości wziął udział ks. dziekan Stanisław Słonka z dekanatu żywieckiego z parafii w Żywcu-Zabłociu, kapłani, ojcowie franciszkanie z Rychwałdu, wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej z całej diecezji z prezes Urszulą Kraus, delegacje wspólnot ze Starej Wsi, Ciśca, Rychwałdu, Żywca, Bielska-Białej z pocztami sztandarowymi. Obecny był także Wójt Gminy Świnna oraz przedstawiciele Straży Pożarnej.

Po Mszy św. wierni udali się na spotkanie przy stole.

Uroczyste przekazanie relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego dla parafii w Świnnej na ręce ks. Rafała Brzuchańskiego miało miejsce 7 sierpnia 2018 r. w bazylice w Niepokalanowie podczas uroczystej Eucharystii.

Zobacz relację i zdjęcia:

MI Bielsko - przekazanie

Relacja, zdjęcia i nagrania mp3 na stronie:

MI Belsko - wprowadzenie