Świnna

3 stycznia 2020

3 stycznia Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej ze Świnnej k. Żywca spotkała się w pierwszy piątek miesiąca na comiesięcznym spotkaniu.

Tym razem po Eucharystii rycerze mieli okazje wspólnie kolędować przy akompaniamencie kapeli góralskiej. Po oficjalnym spotkaniu prezes MI w Świnnej Henryk Kuźnik spotkał się z kandydatami do Rycerstwa Niepokalanej, aby podzielić się możliwościami, jakie daje przynależność do MI.

Prezes Henryk przedstawiał także szerokie plany, które pragnie podjąć wspólnota w Nowym Roku, a wśród nich: Maryjny piknik ewangelizacyjny, który będzie poprzedzony odwiedzinami w domach parafian. "Chcemy spotkać się z każdym wierzącym i niewierzącym i osobiście zaprosić na to wydarzenie" - podkreślał Kuźnik.

Innym wielkim wezwaniem będzie zrobienie "czegoś" dla dzieci i młodzieży. "W dzisiejszych czasach młodzi ludzie muszą uczyć się języków. Dlatego jako rycerze wychodzimy im naprzeciw i zorganizujemy im odpowiedni kurs".

Prezes Rycerstwa Niepokalanej wspomniał także o konieczności rozwoju zdolnych dzieci w kierunku muzycznym, aby mogli ubogacać swoimi talentami parafię i gminę.

Zobacz także: