Lębork, pasowanie na giermków i rycerzy, 21 paź 2018

2018-10-21

W niedzielę, 21 października 2018 r., w sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku, podczas Mszy św. o godz. 11.30, dokonało się przyjęcie kilkunastu osób ze scholi maryjnej "Garstka Maryi MI" do Rycerstwa Niepokalanej.

Przygotowaniem do tej uroczystości były warsztaty muzyczne, które rozpoczęły się już w piątek wieczorem i trwały do soboty. Zorganizował je opiekun grupy o. Mateusz Świętosławski, a poprowadziła je pani Małgorzata Hutek. Owoce ich pracy warsztatowej usłyszeliśmy podczas niedzielnej Mszy św.

Przyjęcia do Rycerstwa Niepokalanej dokonał o. Robert Twardokus - asystent prowincjalny MI Polski Północnej. Wszyscy kandydaci wyznali wiarę, a następnie wyrazili pragnienie wstąpienia do Rycerstwa. Po odmówieniu aktu oddania się Niepokalanej zostali pasowani na giermków (dzieci, które jeszcze nie przyjęły Komunii Świętej) i rycerzy Niepokalanej (dzieci po przyjęciu Komunii Świętej). Znakiem zewnętrznym oddania się Maryi były Cudowne Medaliki, które po poświeceniu każdemu giermkowi i rycerzowi zostały nałożone na szyję. W ten sposób kolejne grono dzieci podjęło się zdobywać cały świat dla Jezusa przez Maryję Niepokalaną.

Za nowych giermków i rycerzy Niepokalanej Bogu niech będą dzięki!

Asystent Powołaniowy (franciszkanie.gdansk.pl)