Niepokalanów Lasek - Fundament MI, 20-25 września 2018

2018-09-20

W dniach 20-24 września w Niepokalanowie Lasku odbyły się rekolekcje. Temat tegorocznego spotkania, organizowanego przez Szkołę Ewangelizacji Niepokalanej (SEN) brzmiał Rycerstwo Niepokalanej - fundament.

W trakcie prawie pięciu dni uczestnicy mogli przypomnieć sobie podstawowe informacje dotyczące Rycerstwa Niepokalanej. Najważniejszym jednak celem rekolekcji było odnowienie i pogłębienie relacji z Panem Jezusem i Niepokalaną. Centrum każdego dnia rekolekcyjnego stanowiła Eucharystia.

Pomóc w wypełnieniu tego zadania starali się o. Robert Stachowiak i o. Stanisław Piętka - wykładowcy, o. Jan Olszewski - wykładowca, kaznodzieja i spowiednik. Poprzez spotkania na nabożeństwach, wykładach i ćwiczeniach uczestnicy mogli naładować swoje duchowe "akumulatory". Pomoże im to później w dalszym ciągłym nawracaniu i uświęcaniu, ale też i w dalszej rycerskiej działalności apostolskiej.

W trzecim dniu rekolekcji do Rycerstwa Niepokalanej wstąpił jeden z uczestników. Inni ponowili swoje oddanie się Niepokalanej. Wszyscy uczestnicy modlili się podczas nabożeństwa o rozpalenie charyzmatu MI oraz o znalezienie swojego miejsca w Rycerstwie Niepokalanej.

O. Robert M. Stachowiak