Kalwaria Pacławska w 100-lecie MI

2017-11-11

11 listopada 2017 r. w Kalwarii Pacławskiej odbył się zjazd przedstawicieli Rycerstwa Niepokalanej ze wschodnich klasztorów prowincji krakowskiej. Był to czas duchowego uczczenia setnej rocznicy założenia MI przez św. Maksymiliana Marię Kolbego.

To wyjątkowe maryjne dzieło rozwija się do dziś i ma wpływ na cały świat. Przybyli Rycerze Niepokalanej (w liczbie około 60 osób) wraz ze swoimi opiekunami należą do wspólnot z następujących klasztorów: Horyniec Zdrój, Jasło, Kalwaria Pacławska, Krosno, Przemyśl i Sanok. Świętowanie rozpoczęło się wspólną adoracją Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej wraz z rozważaniem "Kim jesteś Niepokalana?", aktem oddania Niepokalanej oraz litanią do św. Maksymiliana.

Następnie asystent prowincjalny MI - o. dr Piotr Cuber z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, wygłosił konferencję o pobożności i duchowości maryjnej, a po niej przewodniczył Eucharystii koncelebrowanej z okolicznościowym kazaniem. Podczas wspólnej agapy przy stole, każda wspólnota przedstawiła stan swojej działalności przy parafiach franciszkańskich województwa podkarpackiego. Niech Maryja Niepokalana prowadzi nas w dalszym dziele zdobywania dusz dla Chrystusa!

o. Zdzisław Sendecki /opr. o. Piotr Odój