12 stycznia - Jubileusz w Brzeskim Sanktuarium

2019-01-12

W sobotę - dzień poświęcony Matce Bożej, wspólnota Rycerstwa Niepokalanej z parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku, złożona z ponad stu rycerzy, przeżywała uroczystości jubileuszowe. Związane one były z 10-leciem reaktywacji wspólnoty Rycerstwa w tutejszej parafii. Mszy św. w sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Brzesku przewodniczył biskup pomocniczy diec. tarnowskiej Stanisław Salaterski. W homilii nawiązał do osoby św. Maksymiliana Kolbego oraz wezwał do naśladowania Maryi.

Reaktywacja Rycerstwa Niepokalanej w brzeskiej parafii miała miejsce za posługiwania proboszcza i kustosza Sanktuarium św. Jakuba ks. prałata Józefa Drabika. On podczas Mszy św. został odznaczony przez prezesa narodowego MI o. Stanisława Piętkę medalem "Zasłużony dla Rycerstwa Niepokalanej". Ks. prałat Drabik przyczynił się do reaktywacji wspólnoty, zatroszczył się o obecność relikwii św. Maksymiliana, stara się rozszerzać kult Matki Bożej Brzeskiej, której obraz widnieje w brzeskiej farze.

Dziękując Bogu za wszelkie łaski w czasie 10 lat działania Rycerstwa Niepokalanej prosimy o dalszą i opiekę Niepokalanej.

Ks. Maciej Biedroń