Dąbrowa Górnicza: Jubileusz MI

2017-12-08

Rycerstwo Niepokalanej wraz z franciszkanami z sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej-Gołonogu z wielkim zaangażowaniem przygotowało się do świętowania 100. rocznicy założenia MI przez św. Maksymiliana M. Kolbego.

Na tę okoliczność wydany został jubileuszowy folder o powstaniu Rycerstwa Niepokalanej i współczesnej działalności lokalnej wspólnoty MI. Wśród wiernych zostały rozprowadzone Cudowne Medaliki wraz z wydanym okolicznościowym folderem. Z tej racji została zorganizowana wystawa o życiu i działalności św. Maksymiliana M. Kolbego, na której wyeksponowano kroniki prowadzone od 2010 r. i przedstawiające historię działania miejscowej wspólnoty MI na przestrzeni lat. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Od pierwszego dnia Nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP wierni mieli możliwość zapoznania się z dziełem Rycerstwa Niepokalanej, a w dniu samej uroczystości, 8 grudnia o godz. 18, została odprawiona uroczysta Msza św. z aktem zawierzenia Niepolanemu Sercu Maryi wszystkich czcicieli i rycerzy. Uroczystości przewodniczył bp Piotr Skucha z Sosnowca oraz bp Jerzy Maculewicz - administrator apostolski z Uzbekistanu, z udziałem miejscowych franciszkanów oraz kapłanów z Dąbrowy Górniczej. Oprawę muzyczną podczas Mszy św. wykonała grupa dzieci z zespołu wokalno-muzycznego "Scholka Antolka". Procesja z darami od rycerzy Niepokalanej i poczet sztandarowy Rycerstwa podkreślały wyjątkowy charakter tych uroczystości.

Jerzy Mickiewicz, prezes MI Dąbrowa Górnicza-Gołonóg