Wprowadzenie relikwii świętego Maksymiliana

2018-12-01

1 grudnia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku odbyło się wydarzenie ważne dla parafian, a szczególnie dla wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Otóż zostały wprowadzone relikwie św. Maksymiliana Kolbego.

Po Mszy św., w uroczystej procesji, franciszkanin o. Dobromił Beker, w towarzystwie Kustosza sanktuarium Miłosierdzia Bożego ks. Andrzeja Kozakiewicza i Radnego Ogólnopolskiego Sekretariatu Fatimskiego ks. Roberta Tworkowskiego, przeniósł Relikwie na stałe miejsce, przy witrażu św. Maksymiliana. Zebrani rycerze Niepokalanej i zgromadzeni parafianie uczcili Relikwie.

Na tę uroczystość przybyły delegacje wspólnot MI z arch. białostockiej. Następnie zebrani goście przeszli do sali bł. ks. Michała Sopoćki. Animatorka Koła MI z parafii powitała zebranych, następnie o. Dobromił wygłosił konferencję, pokazując, jakim szaleńcem maryjnym był św. Maksymilian, z jakim rozmachem zmieniał świat i Kościół, przyjmując z pokorą cały plan Boga na swoje życie. Rycerz Niepokalanej też ma działać, zmieniać siebie i świat. O. Dobromił pokazał też skalę zagrożeń wynikających z przyznania mediom zbyt ważnego miejsca w naszych domach.

Po konferencji był poczęstunek i dyskusja przy cieście i kawie w gronie 60 osób. Była też możliwość zapoznania się z historią Koła MI przy parafii Miłosierdzia Bożego, oglądając jego kronikę.

Zenobia Borowska-Węsław, animatorka koła MI