Lasek, Błogosławięństwo animatorów MI, 23 maja 2021

23 maja

23 maja 2021 w Niepokalanowie Lasku, tradycyjnie w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, odbyło się błogosławieństwo animatorów Rycerstwa Niepokalanej (MI), którzy odbywali formację w Szkole Ewangelizacji Niepokalanej (SEN). Na znak posłania do ewangelizacji w duchu MI nowi animatorzy otrzymali Krzyże misyjne SEN.

Błogosławieństwo otrzymało sześć osób, które formowały się przy franciszkańskich klasztorach w Skarżysku-Kamiennej i Warszawie.

Uroczystościom przewodniczył o. Mirosław Bartos, wikariusz franciszkańskiej prowincji Matki Bożej Niepokalanej. Obecni byli także o. Mariusz Słowik - asystent narodowy MI w Polsce, o. Stanisław Piętka - prezes narodowy MI w Polsce, o. Arkadiusz Bąk - asystent prowincjalny ds. MI w prowincji krakowskiej franciszkanów wraz z delegacją z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Nowym animatorom oraz wszystkim rycerzom Niepokalanej życzymy coraz skuteczniejszego działania pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej.

Zapraszamy chętnych, którzy wchodzą w dorosłe życie (uczniowie szkół średnich, studenci, młodzież pracująca, młode małżeństwa), do przemyślenia i ewentualnego podjęcia formacji w SEN. Najbliższa ku temu okazja, to rekolekcje ewangelizacyjne w lipcu.

sen.edu.pl