14 marca 2021 - Wybory zarządu parafialnego MI

14 marca

14 marca 2021 r. w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Głowience odbyły się wybory Zarządu Parafialnego Wspólnoty Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej". Przewodniczącą zebrania wyborczego była s. Agata Maria Bujak SFMI - prezes Zarządu Regionalnego MI arch. przemyskiej, a sekretarzem Danuta Orlikiewicz. Wybory odbyły się w obecności asystenta kościelnego o. Krzysztofa Kozioła OFMConv.

W tajnym głosowaniu wybrano nową prezes Wspólnoty, którą została, wyrażając z ogromną radością swą zgodę na pełnienie tej zaszczytnej funkcji, Barbara Wójcik. Barbara ceniona jest we wspólnocie za wiarę, za oddanie się Bogu i Matce Niepokalanej i zaangażowanie w Rycerstwie Niepokalanej.

Wybrano również pozostałych członków Zarządu na kolejne 4 lata.

W spotkaniu wyborczym uczestniczył również, głoszący w parafii rekolekcje wielkopostne, o. Arkadiusz Bąk OFMConv z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

O. Arkadiusz skierował do uczestniczących w spotkaniu słowa pełne otuchy, które umocniły duchowość maryjną, a jednocześnie dały wiele do przemyślenia, do zastanowienia się nad dalszą działalnością.

Parafialna Wspólnota MI starzeje się, dlatego potrzebne są nowe konkretne działania. O. Arkadiusz radził, żeby wypatrywać, obserwować, bo znaki daje Pan Bóg, a my spełnimy swe zadania, gdy będziemy rycerzami na pełny etat, całą dobę, zawsze i wszędzie.

za: rycerstwo.przemyska.pl / red.