Funjob - 11 marca, spotkanie on-line MI

11 marca

Spotkanie w usłudze Microsoft Teams, czyli wirtualny FunJob, który odbył się 11 marca, był ostatnim, podczas którego zostały omówione Statuty Generalne Rycerstwa Niepokalanej. Spotkanie poprowadził o. Piotr M. Lenart - wiceprezes narodowy MI, przy pomocy członków Fundacji Niepokalanej.

W spotkaniu uczestniczyli rycerze z różnych zakątków naszego kraju i Europy. Wiceprezes narodowy MI przedstawił struktury organizacyjne i prawne Stowarzyszenia na poszczególnych stopniach, a Teresa Michałek - prezes Fundacji Niepokalanej, ukazała jak przebiega Zgromadzenie Narodowe Rycerstwa Niepokalanej. Najbliższe Zgromadzenie Narodowe MI odbędzie się 15 maja 2021.

Uczestnicy spotkania podzielili się tym, jak przezywają przygotowanie do świąt wielkanocnych oraz okres Wielkiego Postu w okresie pandemii. Po czasie dzielenia miała miejsce modlitwa do św. Józefa z racji trwającej nowenny do Patrona Kościoła. O. Piotr zaprosił na kolejne spotkania na 18 marca, w którym zostanie podjęty temat: Święty Józef - wzór całkowictego oddania się Maryi, oraz na spotkanie 25 marca, na którym będę podjęte tematy dot. obrony życia.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest w wigilię uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP, czwartek, 18 marca o 19:10.

FN / red.

Uwaga. Nagrania z poprzednich funjobsów można znaleźć na kanale fundacjan w Microsoft Stream. oraz na kanale YouTube Fundacji Niepokalanej.


Jeśli należysz do MI, to możesz dołączyć do Zespołu "Rycerstwo Niepokalanej" za pomocą poniższego linku:

Więcej o Microsoft Teams na usługach MI:


FunJob - skrót od "prace (j.ang. job) Fundacji", określa wszelkie przedsięwzięcia, spotkania, zadania, warsztaty, akcje i inne działania podejmowane przez Fundację Niepokalanej lub w imieniu Fundacji Niepokalanej.