Żywiec | Spotkanie modlitewno-formacyjne MI

29 lutego 2020

"Rozpoczął się czas Wielkiego Postu, czas różnych ćwiczeń duchowych i naszych rycerskich wysiłków. Dlatego chciałbym na samym początku, abyśmy spojrzeli na postać św. Piotra i jego etapy odchodzenia od Jezusa, aby następnie móc znaleźć drogę powrotu do Boga" - powiedział w konferencji o. Arkadiusz Bąk - asystent MI diecezji bielsko-żywieckiej.

W sobotniej homilii 29 lutego w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu franciszkanin, nawiązując do Ewangelii powiedział: "Od dawna istnieje taka choroba, która dotyka o wiele większej liczby ludności niż modne w ostatnim czasie wirusy. Wielu zakażonych umiera, wielu jest na drodze do śmierci. Chorobą tą jest szemranie". W dalszej części kaznodzieja zaznaczył, iż przeglądając portale internetowe oraz słuchając wypowiedzi różnych osób, można by "spokojnie" ogłosić epidemię.

Ks. Grzegorz Gruszecki - proboszcz i asystent MI z Żywca, serdecznie podziękował przybyłym pielgrzymom, na czele z ks. Rafałem Brzuchańskim, który przybył z rycerzami ze Świnnej.

Wspólnota rycerzy z Żywca przygotowała dla prezes diecezjalnej Urszuli Kraus życzenia z okazji kolejnej rocznicy urodzin.

Na ręce prezes Teresy składamy serdeczne podziękowania wszystkim rycerzom Niepokalanej z Żywca za zorganizowanie tego dnia oraz miłą gościnę.

Stowarzyszenie "Rycerstwo Niepokalanej" diec. bielsko-żywieckiej co miesiąc organizuje spotkania modlitewno-formacyjne, które mają na celu formowanie swoich członków w duchu Niepokalanej oraz św. Maksymiliana M. Kolbego.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych duchowością maryjną na nasze spotkania. Najbliższe odbędzie się już 14 marca 2020 r. w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej k. Żywca.