Niepokalanów Lasek | Eucharystia daje życie

luty - marzec 2020

Dwa weekendy, od 28 lutego do 1 marca oraz od 6 do 8 marca w Niepokalanowie Lasku odbyły się wielkopostne rekolekcje dla dorosłych członków MI. Tematem przewodnim było hasło Eucharystia daje życie.

W obu turach rekolekcji uczestniczyło ok. 70 osób z różnych części Polski. Przez ten święty czas służący nawróceniu uczestników prowadził o. Stanisław Piętka - prezes narodowy MI. Rekolektanci wraz z ojcem pochylali się nad tajemnicą Eucharystii, która daje życie. 

Rekolekcyjne konferencje traktowały najpierw o Wielkim Poście - świętym czasie nawrócenia, którego nie można przegapić. "Wielki Post - to 40 dni szansy", żeby więcej się modlić,  umartwiać ciało oraz dawać jałmużnę. Na pytanie: jak się modlić, odpowiedź jest prosta: czytaj Pismo Święte, odpraw Drogę Krzyżową, znajdź czas na adorację Najśw. Sakramentu. Pościć też możesz na wiele sposobów, starając się jeszcze bardziej walczyć z tym, co przysłania ci Chrystusa. Co jednak znaczy dawać jałmużnę? Nie chodzi tu tylko ani nawet przede wszystkim o pieniądze. Jałmużną może być twój czas poświęcony drugiemu człowiekowi mężowi, żonie, dzieciom, niemiłej sąsiadce, przypadkowo spotkanej osobie. Nie zapominaj również o spotkaniu z Bogiem, który czeka na ciebie w wielkim darze Mszy św., czyli Eucharystii. Na ołtarzu "sam Bóg w Jezusie Chrystusie daje nam siebie. Co więcej, włącza nas w swoje dzieło Zbawienia, daje udział w swoim zwycięstwie nad śmiecią, grzechem i szatanem, przebóstwia i wprowadza w życie samej Trójcy Świętej". 

XXI wiek to czas licznych cudów eucharystycznych, w których Jezus wychodzi naprzeciw wielkiemu niedowiarstwu ludzi. Każdy taki cud ma dać świadectwo Jego niezwykłej miłości do każdego człowieka. Ofiara Chrystusa uobecnia się najpełniej podczas każdej Mszy św. Eucharystia to perła Kościoła, to chleb na życie wieczne.

Bogumiła Stosik, rycerka z Lęborka