Niepokalanów | 40. spotkanie Oddaj się Maryi

  • Oddaj się Maryi

    Oddaj się Maryi

1 lutego 2020

Podczas 40. spotkania "Oddaj się Maryi” do MI przystąpiło ponad 150 osób. Gościem szczególnym była s. Michaela Pawlik, która w swoim wystąpieniu ukazała Bóstwo Jezusa Chrystusa.

Konferencję wprowadzającą w tematykę lutowego spotkania wygłosił o. Michał Chaciński - franciszkanin z Niepokalanowa. Prelegent zwrócił uwagę, jak bardzo w różnego rodzaju doświadczeniach pomocna jest wiara w to, że Bóg dba o nas i nasze życie. "Jezus może wszystko, On może pomoc w każdej naszej słabości - mówił o. Michał".

Swoim świadectwem życia i rycerskiej służby podzieliła się Julia Szwarc - autorka książki Przewodnik po śladach Boga w świecie. Autorka opowiedziała m.in. o "Rycerzu Niepokalanej" i tym jak to pismo towarzyszyło jej i jej rodzinie od najmłodszych lat życia i jak ją kształtowało.

Wiceprezes MI o. Piotr Ma. Lenart zachęcił zebranych do włączenia się w szeregi Rycerstwa Niepokalanej. "Wystarczy akt woli, czyli nasze świadome powiedzenie: Maryjo jestem Twój, aby wypełnić istotny warunek przynależności do MI" - mówił o. Piotr.

Homilię wygłosił o. Sylwester Gąglewski - odpowiedzialny za dzieło powołań w zakonie franciszkanów prowincji warszawskiej. Zachęcił słuchaczy do dobrego wykorzystania czasu, aby nie był on tylko zwykłym przemijaniem, ale Bożym czasem.

Jak podczas każdego spotkania można było wysłuchać budujących świadectw uczestników spotkania.

a kolejne spotkanie Oddaj się Maryi zapraszamy do Niepokalanowa w sobotę, 7 marca 2020 r.

Teresa M. Michałek