Niepokalanów Lasek | Rekolekcje 3D - I turnus zimowy 2020

20-25 stycznia 2020

3D - czyli 3 dobre uczynki, którymi kieruje się każdy chrześcijanin: Modlitwa, Post, Jałmużna - to temat przewodni rekolekcji zimowych dla dzieci. Odbyły się one 20-25 stycznia w Niepokalanowie Lasku.

Dzieci w pełni oddały się wtorkowym modlitwom, z wytrwałością i rzetelnością wytrzymały środowy post (co naprawdę nie było łatwe!) oraz czwartkową jałmużnę.

W ramach dnia Jałmużny dzieci zbierały drobne ze swoich kieszeni na operację dla Mai Kapłon. Osiągnęliśmy ogromny sukces. Aż 1872,75 zł było funduszy w puszce! Uczestników rekolekcji było zaledwie 63. Dzieci przekazały Mai ogrom uśmiechu, miłych słów i poczucie wsparcia.

Mimo złej pogody udało się zwiedzić Niepokalanów.

Największą atrakcją okazała się wycieczka do Warszawy, gdzie - będąc na "Niewidzialnej wystawie" - dzieci mogły namacalne "zobaczyć" inaczej. To była dobra lekcja. Każdy dostrzegł, że bycie niewidomą osobą nie jest łatwe i że niewidomi stają przed ogromem wyzwań dnia codziennego.

Zapał do nauki, energia, którą w sobie mają i empatia do innych - to cechy, których wielu z nas powinno się nauczyć!

Ulubionym punktem programu - jak zwykle - stały się "pogodne wieczory", na których czas intensywnej zabawy pomagał na wyładowaniu wszystkich emocji, dzięki czemu sen stawał się na wagę złota.

Poznaliśmy s. Julię, która uczyła kilku japońskich zwrotów - to dopiero był czad! Nauka w przyjemny sposób - to coś, co lubi każdy uczeń.

W skromne progi Niepokalanowa Lasku zawitała również dzielnicowa, st. sierżant Anna Opęchowska-Ciak, która wytłumaczyła, na czym polega brak rozwagi w Internecie i jakie są jego skutki. Po minach uczestników spotkania widać było, że lekcja okazała się bardzo cenna.

Grono MI powiększyło się o kilku nowych rycerzy.

Karolina Kowalska / red.