Harmęże, Spotkanie Liderów MI - wrzesień 2019

27-29 września

Ostatni weekend września tego roku stał się okazją do Spotkania Liderów Rycerstwa Niepokalane z Południowej Polski. Blisko 50 osób zaangażowanych we wspólnoty MI zjechało do Harmęż, aby spotkać się ze sobą, wspólnie się modlić i adorować oraz posłuchać wykładów zaproszonych prelegentów. Hasłem przewodnim spotkania był tegoroczny temat Rycerstwa: Z Niepokalaną w sercu Kościoła.

Gośćmi spotkania byli: znany i ceniony filozof i teolog ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz z Lublina, który w swoich wystąpieniach ukazał NMP Niepokalaną w ujęciu św. Maksymiliana jako wzór wierności Bogu aż po krzyż oraz św. Maksymiliana jako sługę Trójcy Przenajświętszej przez Niepokalaną.

Ks. Jacek Pędziwiatr, stały bywalec i pomysłodawca spotkań liderów w Harmężach, przedstawił moc i siłę Różańca świętego.

Wreszcie ks. dr hab. Marek Gilski z Krakowa w sposób niezwykle fascynujący zaprezentował temat: Czasy ostateczne Kościoła - w perspektywie walki z pokoleniem Niewiasty.

Tegoroczne spotkanie liderów miało jeszcze jeden mocny akcent, który wybrzmiał w niedzielę na zakończenie spotkania. Na Mszy św. o godz. 11.00 Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego obchodziły 25-lecie swojej obecności w Harmężach. W związku z jubileuszem bp Tadeusz Rakoczy - biskup senior diecezji bielsko żywieckiej, w towarzystwie o. bp. Błażeja Kruszyłowicza ze Szczecina, w asyście licznie przybyłych kapłanów, sióstr zakonnych i gości - sprawował dziękczynną ofiarę Mszy św.

PC