Matka Kościół was potrzebuje

2017-11-18

"Głęboko w to wierzę, że Pan was ustanowił jakby pasterzami nad swoją trzodą" - powiedział 18 listopada 2017 do prezesów Rycerstwa Niepokalanej diecezji bielsko-żywieckiej o. Arkadiusz Bąk.

Franciszkanin wraz z młodzieżą ze Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej z Harmęż gorąco zachęcał przedstawicieli wspólnot, aby ukazywali członkom stowarzyszenia m.in. konieczność formacji w duchu Rycerstwa Niepokalanej poprzez rekolekcje, dni skupienia czy systematyczne spotkania modlitewno-formacyjne.

W drugiej konferencji do wszystkich uczestników spotkania o. Arkadiusz skierował słowa uznania i wdzięczności za obecność podczas obchodów 100. rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej, którą uroczyście obchodzono 30 września 2017 w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie.

Motywem przewodnim wystąpienia o. Arkadiusza były słowa papieża Benedykta XVI z 16 kwietnia 2010, skierowane do członków Rycerstwa Niepokalanej. Wskazują one na aktualność i ogromny potencjał stowarzyszenia. Papież zauważa w swym liście, iż Kościół potrzebuje pomocy ludzi oddanych Niepokalanej.

Po uroczystej Eucharystii sprawowanej przez o. Arkadiusza i proboszcza ks. Jerzego Fryczowskiego, uczestnicy udali się na agape i wspólne rozmowy przy ciastku. Na zakończenie spotkania p. Krystyna Kruczek na ręce prezesa Jana Kominka złożyła podziękowania miejscowej wspólnocie za przygotowanie oraz wszystkim za liczny udział i zaprosiła na kolejne spotkanie, które zaplanowane jest na 13 stycznia 2018 w sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej na Żywiecczyźnie.

www.franciszkanie.pl / red.