Rychwałd - Usłyszeć głos Boga

2018-01-13

W sobotę, 13 stycznia 2018 r., w bazylice mniejszej w Rychwałdzie odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne dla członków Rycerstwa Niepokalanej diec. bielsko-żywieckiej.

W konferencji wprowadzającej o. Arkadiusz Bąk rozważał fragment o powołaniu Samuela. Zwrócił w nim uwagę na rozpoznawanie głosu Boga, który mówi do człowieka cały czas. "To ważne zadnie: słyszeć głos Boga w swoim sercu i uczyć innych rozpoznawać Jego głos" – powiedział asystent diecezjalny.

Po uroczystej Eucharystii, sprawowanej przez franciszkanów: o. Bogdana Adamczyka i o. Arkadiusza Bąka, zgromadzeni wierni adorowali Najśw. Sakrament.

Następnie miejscowi franciszkanie zaprosili wszystkich rycerzy Niepokalanej do domu rekolekcyjnego na poczęstunek, połączony z dzieleniem się opłatkiem. Składając życzenia świąteczne, o. Bogdan Kocańda - kustosz sanktuarium, życzył zgromadzonym, aby na wzór Matki Bożej rozważali Boże słowo i zachowywali je w swoim życiu.

W dalszej części spotkania Prezes stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" diec. bielsko-żywieckiej Urszula Kraus podziękowała wiernym za tak liczne przybycie. "Ze spotkania na spotkanie jest nas coraz więcej. To dobry znak i ogromna radość, że możemy razem tu być i modlić się" - powiedziała prezes. Urszula poinformowała także o trwającej akcji zbierania środków materialnych dla o. Tadeusza Pobiedzińskiego, pracującego w Boliwii. Misjonarze proszą m.in. o lekcjonarze mszalne w j. hiszpańskim, ornaty, tabernakulum.

"Ogromnie cieszę się z tego, że w naszych spotkaniach zaczynają brać udział także członkowie MI z innych diecezji - powiedział o. Arkadiusz. - Na przedostatnim spotkaniu byli członkowie z diec. sosnowieckiej, a tym razem gościliśmy rycerzy z diec. katowickiej. Moim marzeniem jest, aby w niedługim czasie wspólnoty, istniejące w tamtej diecezji, wzmocniły się, a także powstały nowe, gdyż wówczas w tamtych diecezjach będzie można utworzyć struktury diecezjalne, co wpłynie na rozwój Rycerstwa Niepokalanej".

Asystent informował także o dwóch ważnych inicjatywach powstałych w ostatnim czasie w diec. bielsko-żywieckiej: od 29 stycznia w Polance Wielkiej rozpoczną się ferie dla dzieci w duchu maryjno-kolbiańskim. Drugim projektem jest powstające w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach "Maks Radio". Rozgłośnia ta ma na celu przygotowanie audycji poświęconych Rycerstwu Niepokalanej. Na obecną chwilę odbiorcami są dorośli, jednak w najbliższych tygodniach powstaną audycję dla dzieci, prowadzone przez dzieci.

Kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne zaplanowano na 17 lutego 2018 r.

AB/red.