Nowi rycerze w Białymstoku

2017-05-31

Rycerstwo Niepokalanej w parafii św. Wojciecha w Białymstoku w bieżącym roku - jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie i 100-lecia założenia MI - obchodzi swoją osiemnastkę. MI zostało tu założone 31 maja 1999 r.

Wzorem lat ubiegłych, odprawialiśmy nabożeństwo majowe pod krzyżem, stojącym w środku osiedla, w centralnej części naszego miasta.

Rycerstwo, jako najbardziej maryjną wspólnotę, ks. proboszcz Jan Wierzbicki upoważnił do przewodniczenia modlitwie. Sam również modlił się z nami w każdy poniedziałek; w czwartki zaś towarzyszył nam ks. Adam Szot - opiekun naszej wspólnoty, obchodzący w tym roku 25 lat kapłaństwa.

Spotykaliśmy się codziennie o godz. 20.30. Śpiewaliśmy pieśni, litanię loretańską, dziesiątek Różańca, a w godzinie Apelu łączyliśmy się z Jasną Górą.

Owocem naszej modlitwy było sześć nowych rycerek Niepokalanej, które w ten sam dzień, w którym powstała nasza wspólnota przed osiemnastu laty - w dniu Nawiedzenia NMP - oddały się z radością Niepokalanej. Uroczystego pasowania podczas Mszy św. dokonał ks. Karol Piniewski, zawsze bardzo życzliwy Rycerstwu.

 

Teresa Dołęgiewicz