Biała Woda: rekolekcje o Różańcu

2017-10-01

W ostatnim czasie (29.09-1.10.2017) w Białej Wodzie k. Suwałk miały miejsce kolejne już rekolekcje zorganizowane przez miejscową grupę rycerzy ze Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej. Rekolekcje te dedykowane były młodzieży gimnazjalnej i ze szkoły średniej.

Opiekę duchową sprawowali franciszkanie: o. Grzegorz M. Owsianko i o. Jacek Rosłaniec. Tematem spotkania był Różaniec święty. Ukazane zostały w ciekawy i przystępny sposób wszystkie jego tajemnice. U progu października, miesiąca różańcowego, młodzież mogła lepiej poznać ten rodzaj modlitwy, jak również bardziej zbliżyć się do Matki Bożej. Wspólna modlitwa, posiłki, zabawa i konferencje, połączone z grą aktorską i przeplecione kolejnymi tajemnicami różańcowymi - wszystko to wypełniało piękny, rekolekcyjny czas. Ponadto, z pewnością dla większości przyjście św. Mikołaja przy okazji Tajemnicy Bożego Narodzenia czy Msza święta rezurekcyjna przy Tajemnicy Zmartwychwstania, były pierwszymi takimi wydarzeniami obchodzonymi jesienią.

Wrażenia uczestników.

Świetna atmosfera i czas, w którym mogłam ofiarować Bogu. Dzięki tym rekolekcjom moja modlitwa różańcowa nie będzie taka jak dotychczas. Różaniec zawsze był mi bliski jednak w tym wyjątkowym czasie poczułam na nowo jego moc, potęgę i siłę, jest to dla mnie ogromne przeżycie do którego na pewno będę bardzo mile wracać.

Gabrysia

 

Rekolekcje były dla mnie bardzo owocne, gdy na nie jechałem miałem wielkie zawirowanie myśli w głowie, a te rekolekcje uspokoiły moją duszę i uporządkowały myśli. Dostałem odpowiedzi na wiele pytań z którymi borykałem się od dawna. Osobiście polecam takie rekolekcje każdemu. Chwała Panu!

Artur

 

Na rekolekcjach, organizowanych przez panią Olgę Kłoczko, byłam 6 raz i nigdy nie wyjechałam z nich rozczarowana, lecz zawsze pełna wiary, umocniona i napełniona pokojem. Jesteśmy pod ciągłą opieką animatorów i animatorek, którzy dbają o nasze samopoczucie oraz dają nam świetny przykład, jak powinny zachowywać się dzieci kochającego Tatusia. Na ostatnich rekolekcjach uświadomiłam sobie, jak cudowną modlitwa jest Różaniec, że nie jest tylko modlitwą starszych pań, ale jest dla każdego! Tajemnice różańcowe prowadzą nas przez życie Jezusa oraz Maryi. Dzięki temu, że przez weekend każda z nich została nam zobrazowana i wyjaśniona, dużo łatwiej jest mi teraz skupić się podczas ich rozważania.

Asia

 

Te rekolekcje dały mi dużo do myślenia. Jeszcze bardziej zbliżyłam się do Pana Boga. Poznałam również fantastycznych ludzi i milo spędziłam z nimi czas.

Ola

 

Po mojej lekkiej stylistycznej modyfikacji: „Trudno jest w dwóch zdaniach opisać to co się wydarzyło w Białej Wodzie. Z jednej strony brak słów, aby to wszystko wyrazić, a z drugiej strony można napisać wiele. Jeśli ktoś chce przeżyć coś niezwykłego, niepowtarzalnego i ma wolny weekend, powinien przyjechać na takie rekolekcje. Lepiej czasu nie wykorzysta. Zaledwie parę dni, lecz są bardzo wypełnione. Człowiek ma czas na wszystko (również na odpoczynek). Można pomyśleć, rozważyć różne sytuacje. Jeśli są nowi uczestnicy, nie ma możliwości, aby czuli się samotni. Na rekolekcjach zawiązuje się bardzo mocna wspólnota. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy zaangażowani byli w organizację rekolekcji oraz Panu Bogu, który dał mi możliwość uczestnictwa w nich. Dziękuję za wspólną modlitwę.

Tomek

 

GOW/SEN