30 lat MI w Suchej Beskidzkiej

2017-06-11

Dnia 11 czerwca Rycerstwo Niepokalanej, działające przy kościele Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej, obchodziło 30. rocznicę założenia.

Na uroczystość przybyli: przedstawiciel z Niepokalanowa o. Piotr M. Lenart, asystent MI arch. krakowskiej ks. Bogusław Nagel, asystent kościelny MI z Wadowic ks. infuat Jakub Gil, delegacje MI z Wadowic (parafia Ofiarowania NMP), z Krakowa-Mistrzejowic (parafia św. Maksymiliana), z Krakowa (parafia św. Brata Alberta i parafia Dobrego Pasterza) oraz liczni zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła się adoracją Najśw. Sakramentu, którą prowadził miejscowy asystent MI ks. Piotr Fąfrowicz. Następnie była sprawowana Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył  ks infuat Jakub Gil. W homilii ks. Bogusław Nagel przypomniał historię i ideę Rycerstwa Niepokalanej, które w tym roku 16 października będzie obchodziło 100. rocznicę założenia przez św. Maksymiliana. Zaznaczył, że nie byłoby św. Maksymiliana i jego dzieła, gdyby ni mało znana postać pana Kotowskiego - aptekarza z Pabianic, który umożliwił małemu Mundkowi naukę w szkole powszechnej, a przez to otworzył drogę do pójścia drogą powołania zakonnego. Z tego zdarzenia ks. Asystent wyciągnął wniosek, że każdy z nas jest ważny w planach Opatrzności Bożej.

Uroczystość uświetnił  muzyką i śpiewem chór "Cantabile", działający przy parafii Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej.

Po uroczystej Eucharystii wszyscy udali się na spotkanie integracyjne i poczęstunek.

Obecna prezes parafialnego MI w Suchej Beskidzkiej Janina Hajdyła była założycielką wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej i nadal sprawuje tą funkcję wywiązując się z niej wzorowo.

Cecylia Gawlas / red.
fot. B&S Pochopień