Ostróda - bieg małych rycerzy

2017-06-17

W sobotę 17 czerwca o godz. 11. na zamku w Ostródzie rozpoczął się XVIII Bieg Małych Rycerzy. W tegorocznym biegu wzięły udział 4 zastępy (po dwa z Dobrej i Lęborka).

Wszystkie grupy, idąc przez miasto, ewangelizowały poprzez śpiew i świadectwo wiary (przewodzili im Michał, Rafał, Jakub i s. Beatka wraz z opiekunem lęborskich rycerzy o. Kamilem).

Podczas trasy czekały na uczestników zadania teoretyczne (pytania dotyczące jubileuszu 100. rocznicy założenia Rycerstwa Niepokalanej, 100. rocznicy objawień w Fatimie, 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie i 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej) i praktyczne (puzzle, łamigłówka intelektualna, wrzucanie piłek do kosza, czy mini kręgle). Tym razem na stanicach byli: Marianna, s. Marianna, Tomek i o. Tomasz Tęgowski.

Bieg zakończył się - na propozycję burmistrza Ostródy - na wyremontowanym i nowo otwartym tego dnia stadionie, gdzie nasi mali rycerze mogli przebiec wcześniej ustalony dystans.

Po zakończonym biegu uczestnicy zgromadzili się na terenie centrum MI w Ostródzie na posiłku, przygotowanym przez lokalną wspólnotę MI i grillu z kiełbaskami oraz pieczonym chlebem i bułeczkami. Później zabawy na świeżym powietrzu pomogły wszystko dobrze strawić. Na koniec spotkania była sprawowana Eucharystia i nastąpiło wręczenie nagród.

Gośćmi specjalnymi byli wysłannicy gwardiana Niepokalanowa: o. Zdzisław, s. Julia i s. Wiktoria. Siostry reprezentowały również redakcję "Małego Rycerzyka Niepokalanej", opowiedziały o pracy w redakcji oraz wręczyły każdemu pamiątkowe pismo i trochę gadżetów redakcyjnych.

o.Tomasz Tęgowski, asystent prowincjalny MI Polski Północnej